АПТЕКА ДЛЯ ДУШІ

Для самотніх і тих, які не вміють товаришувати:

 

Ріпка. Народна казка, яку по-новому розповів Іван Франко,(“Навчальна книга – Богдан”, 2012, ілюстрації Романи Романишин та Андрія Лесіва)

       Книжка-гра з оригінальним дизайном, виймається з картонної коробки – так, мовби витягуєш із землі саму ріпку. А завдяки вставці зі стрічкою дитині буде простіше уявити, якою ж величезною була городина, якщо її все сімейство не спромоглося вирвати.  Наприкінці є словничок застарілих слів. Оригінальний підхід до всім знайомої теми, гумор  в ілюстраціях, а також стриманість у кольорах – за це маленькі читачі обов’язково  полюблять  цю казку.

 

Для самотніх і тих, які не вміють товаришувати:

 

Рукавичка. Народна казка (“Навчальна книга – Богдан”, 2011, ілюстрації Романи Романишин та Андрія Лесіва)

       “Рукавичка” –  книжка-гра, експеримент. Узявши класичний текст української народної казки, художники “вдягли” його у справжню хутряну рукавичку, розселили персонажів по уявних “квартирах” (хтось опинився в пальці, хтось – потіснився в долоні), додали до книжки рукавичку-розмальовку й таким чином актуалізували українську казку для сучасних читачів, яким уже не достатньо традиційних ілюстрацій до загальновідомого твору.

 

 

Про людські стосунки (для жадібних):

 

О. Бусенко. Паперовий янгол . – К.: Грані-Т, 2007. – 64 с., іл. – (Серія «Сучасна дитяча проза»).

       Книжка, яку ви тримаєте в руках, незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках казочок. Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історія. А от про що, дізнаєшся згодом.

 

Від шкідливих звичок:

 

Щербаченко Тетяна. Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала [Текст] / Т. Щербаченко. – К.: Грані-Т, 2007. – 56 с., (Серія «Сучасна дитяча проза»)

       Дивовижні історії про хитрулю й вередулю, а водночас про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку.

        Підсунути свиню нареченим, викинути коники, сплутати дивака з маніяком, ба навіть упоратися з пупом Землі – на все це здатна Даринка. Бо вона – з роду диваків, а диваки, як відомо, уміють і можуть усе!

 

 

Від смутку та нудьги

 

Даніель Дефо. Робінзон Крузо : Роман

(Переклад: Наталя Тисовська)

 — Країна мрій, 2012. — 272 с. — (Серія: Всеволод Нестайко радить прочитати).

 — м.Київ.

       Перший і найкращий роман Дефо, написаний понад 300 років тому, витримав випробування часом. Історія життя Робінзона на безлюдному острові — це гімн творчій праці людини, її мужності, волі, винахідливості та вмінню з гумором поборювати життєві халепи.

 Для дітей середнього і старшого шкільного віку.